Maak een eigen iPhone website icoon

jul
24

Wist je dat je binnen een paar minuten een eigen iPhone icoon voor je website kan maken?

Je weet wel, zo’n icoontje die je krijgt als je een snelkoppeling van je favoriete website toevoegd aan het beginscherm van je iPhone. Standaard, als je een snelkoppeling van een website toevoegd aan je beginscherm dan zal je iPhone een kleine screenshot van de website maken om als icoon te gebruiken. Ook zal de iPhone het icoontje wat mooier maken door de hoeken van het plaatje af te ronden, een schaduw (slagschaduw) te geven en een glanslaagje toe te voegen.

Binnen een paar stappen kan je je eigen glossy icoon maken voor je website. Wat moet je hiervoor doen?

1) Maak een plaatje (avatar) van 57×57 pixels groot en bewaar het als een .PNG bestandje (kies wel iets uit dat de sfeer van je website laat zien, een logo bijv.)
2) Sla het bestandje dus op als een .PNG bestand en geef het de naam ‘apple-touch-icon.png’ en upload het icoontje in de root HTML folder van je website

Je iPhone zal dus zelf en dat is het mooiste ervan, de hoeken van het plaatje afronden en het een glossy effect geven.

Benieuwd hoe het icoontje er uit zal zien? Ga dan met je iPhone naar je website en voeg de pagine toe in het beginscherm van je iPhone. Het kan zijn dat je niet gelijk het icoontje ziet, maar wees geduldig, want op dit moment wordt het icoontje gedownload, binnen een paar seconden zie je het eindresultaat!

Dit is het origineel (de zwarte rand is niet zichtbaar op het origineel) -> origineel

Dit is het eindresultaat -> iphone icoon

Voor de officiële uitleg kan je de site van Apple bezoeken.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
  • http://www.archana.nl Archana

    Hoi Dennis,

    Graag gedaan! Ben benieuwd of het gelukt is. Ik heb het al voor diverse websites zo gedaan en heb nu mooie icoontjes op mijn iPhone beginscherm.

  • Dennis Eckhart

    Top dit zocht ik, ga het straks meteen proberen. Many Thanks

  • Animal-Crossing.nl
  • Assepoester.info
  • Wii4all.nl
  • Follow Archana on Twitter